Maksi sendvič Hribovc
Maksi sendvič Hribovc
Recept je objavljen v reviji Dober tek, junij 2018
ČAS PRIPRAVE: 20 min + počivanje čez noč
KOLIČINA: za 6–8 oseb
ZAHTEVNOST: Preprosto
Sestavine
- 1 hlebec Hribovca (klasičnega, belega ali pirinega)
- 4 velika trdo kuhana jajca
- 480 g tunine v oljčnem olju
- 5 žlic majoneze
- 5 paradižnikov (pribl. 400 g)
- 2 pesti izkoščičenih črnih oliv, najbolje kalamata (120 g)
- 10 slanih filejev sardonov (inčunov)
- pribl. 15 listov sveže bazilike
preliv
- 3 žlice vinskega kisa
- 1 žlica gorčice
- sveže zmlet črni poper
Priprava
Hlebec vodoravno prerežemo na polovici. Nekaj sredice (približno 300 g) iz spodnjega in zgornjega dela hlebca odstranimo s prsti, da dobimo vdolbino (sredico prihranimo za drobtine ali drugo uporabo). Vsako jajce narežemo na 4 krhlje, paradižnike pa na debele rezine. Olive po dolgem razpolovimo. Tunino odcedimo in olje prihranimo.
Za preliv z mešamo vse sestavine in dodamo prihranjeno olje od tunine. S pripravljenim prelivom pokapljamo spodnjo polovico Hribovca. Tunino zmešamo z majonezo in jo namažemo na spodnjo polovico hlebca, nato nanjo v plasteh bogato naložimo paradižnik, bazilikine liste, olive in jajca, povrh enakomerno razporedimo sardone ter pokrijemo z zgornjo polovico hlebca. Sendvič mora biti bogato obložen, zato ni nič hudega, če nekaj nadeva gleda izven robov hlebca.
Sendvič tesno zavijemo v papir za peko, povežemo z elastiko ali vrvico, dobro stisnemo po vsej površini hlebca in čez noč postavimo na hladno – tako se bo kruh navzel okusov iz nadeva. Ohlajen sendvič narežemo na trikotnike kot torto in postrežemo.
© Salomon d. o. o., 2024.
Vse pravice pridržane.
Revija Dober tek je odlična kulinarična revija s preizkušenimi recepti. Eno najbolj branih kulinaričnih revij v Sloveniji sta leta 1995 ustanovila Darko in Zdenka Petelin, danes pa njuno tradicijo nadaljuje hči Urška Petelin, ki z zavzeto ekipo vsak mesec poskrbi za svežo zbirko receptov in obilico pestrih vsebin za sladokusce. V uredništvu revije Dober tek izdajamo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, kulinariko pa z bralci v praksi delimo tudi z organizacijo kuharskih tečajev, delavnic, degustacij in kulinaričnih izletov.
Uspešno sodelujemo tudi s številnimi podjetji, za katera pripravljamo kulinarične vsebine, kot so promocijska besedila, recepti, fotografije in videorecepti za posebne projekte in tematske publikacije, ter organiziramo dogodke in tiskovne konference.