Goveji jezik na avokadovi solati z rdečo peso in hrenom
S tem govejim jezikom kot predjed, boste postavili še višja pričakovanja za glavno jed.
Goveji jezik na avokadovi solati z rdečo peso in hrenom
S tem govejim jezikom kot predjed, boste postavili še višja pričakovanja za glavno jed.
Recept je objavljen v reviji Dober tek, marec 2014
ČAS PRIPRAVE: 1 ura 40 min
KOLIČINA: za 4 osebe
ZAHTEVNOST: Preprosto
Sestavine
solata
- 1 limeta
- 400 g avokada
- 200 g rdeče pese
- 15 g hrena
- ščepec soli
- ščepec belega popra
- 5 žlic oljčnega olja
jezik
- 1 goveji jezik
- sol
- jušna zelenjava (lovor, korenje, zelena, čebula …)
- 4 rezine ovčjega sira
- 4 žlice bučnega olja
Priprava
Avokadu odstranimo koščico, z žlico odstranimo meso iz lupine, ga narežemo na manjše koščke in takoj prelijemo z malo limetinega soka. Peso olupimo, jo narežemo na manjše koščke, dodamo 2 žlici oljčnega olja in 20 minut pečemo v pečici, segreti na 180 °C. Hren naribamo. Vse sestavine damo v večjo posodo, dodamo oljčno olje, sol, beli poper in dobro premešamo ali pa vsako sestavino začinimo posebej in zložimo v stolpič.
Goveji jezik dobro operemo. Položimo ga v slano vrelo vodo, v katero smo predhodno dali jušno zelenjavo. Na zmerni temperaturi ga kuhamo približno eno uro, da postane mehak. Kuhan jezik vzamemo iz lonca, še vročega olupimo in narežemo na tanjše rezine.
Rezine jezika zložimo na krožnik, dodamo avokadovo solato z rdečo peso, rezino ovčjega sira in po želji okrasimo s trakci ocvrtega pora. Na krožnik položimo tudi čajno žličko, v katero previdno nalijemo bučno olje in ponudimo.
© Salomon d. o. o., 2024.
Vse pravice pridržane.
Revija Dober tek je odlična kulinarična revija s preizkušenimi recepti. Eno najbolj branih kulinaričnih revij v Sloveniji sta leta 1995 ustanovila Darko in Zdenka Petelin, danes pa njuno tradicijo nadaljuje hči Urška Petelin, ki z zavzeto ekipo vsak mesec poskrbi za svežo zbirko receptov in obilico pestrih vsebin za sladokusce. V uredništvu revije Dober tek izdajamo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, kulinariko pa z bralci v praksi delimo tudi z organizacijo kuharskih tečajev, delavnic, degustacij in kulinaričnih izletov.
Uspešno sodelujemo tudi s številnimi podjetji, za katera pripravljamo kulinarične vsebine, kot so promocijska besedila, recepti, fotografije in videorecepti za posebne projekte in tematske publikacije, ter organiziramo dogodke in tiskovne konference.