Piščančja nabodala s cacikijem
Nabodala so priljubljena specialiteta, ki izvira z Balkana. Pravimo jim tudi ražnjiči, po grško suvlaki in po turško šašlik.
Piščančja nabodala s cacikijem
Nabodala so priljubljena specialiteta, ki izvira z Balkana. Pravimo jim tudi ražnjiči, po grško suvlaki in po turško šašlik.
Prednost nabodala je, da lahko na leseno ali kovinsko paličico izmenično nataknemo različne jedi, ki se potem na žaru ali v pečici spečejo skupaj. Po navadi tako na ražnjič izmenično nanizamo kose mesa, paprike, čebule, bučk in druge zelenjave, včasih tudi sir za žar, ki se ne stali. Tako nanizane sestavine si vzajemno izboljšujejo okus in sočnost.
Caciki je idealna priloga za nabodala, saj krasno dopolnjuje njihov okus in doda nekaj svežine.
Sestavine
Za nabodala
- 600 g piščančjih prsi (brez kože)
- sol in poper
- sok ½ limone
- oljčno olje
- 2 papriki (rdeča in rumena)
- 1 bučka
- 1 rdeča čebula
Za caciki
- 150 g kumare
- 400 g grškega jogurta
- 1 strok česna
- svež koper
- oljčno olje
- sol
Priprava
Piščančje meso zrežemo na kocke. Preložimo jih v skledo, solimo in popramo, dodamo limonov sok in oljčno olje. Dobro premešamo in za kakšno uro postavimo v hladilnik.
Medtem očistimo in narežemo papriko, bučke in čebulo. Pazimo, da je vsa zelenjava narezana na približno enako velike kose kot piščanec, da se bo enakomerno zapekla
Vse sestavine nato razporedimo po lesenih ali kovinskih nabodalih, nato pa jih popečemo na žaru ali rebrasti ponvi. Pečemo jih približno 20 minut, vmes pa večkrat obrnemo.
Medtem ko se nabodala pečejo, pripravimo caciki, tako da olupimo kumaro, ji po potrebi ostranimo semena in jo drobno naribamo. Odstranimo odvečno tekočino, nato pa primešamo jogurt, strt česen in oljčno olje. Caciki solimo, dodamo koper in dobro premešamo.
© Salomon d. o. o., 2024.
Vse pravice pridržane.
Revija Dober tek je odlična kulinarična revija s preizkušenimi recepti. Eno najbolj branih kulinaričnih revij v Sloveniji sta leta 1995 ustanovila Darko in Zdenka Petelin, danes pa njuno tradicijo nadaljuje hči Urška Petelin, ki z zavzeto ekipo vsak mesec poskrbi za svežo zbirko receptov in obilico pestrih vsebin za sladokusce. V uredništvu revije Dober tek izdajamo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, kulinariko pa z bralci v praksi delimo tudi z organizacijo kuharskih tečajev, delavnic, degustacij in kulinaričnih izletov.
Uspešno sodelujemo tudi s številnimi podjetji, za katera pripravljamo kulinarične vsebine, kot so promocijska besedila, recepti, fotografije in videorecepti za posebne projekte in tematske publikacije, ter organiziramo dogodke in tiskovne konference.