Kolač iz korenčka in bučk
Prijetna zelenjavna sladica
Kolač iz korenčka in bučk
Prijetna zelenjavna sladica
Recept je objavljen v reviji Dober tek, oktober 2011
ČAS PRIPRAVE: 45 min
KOLIČINA: 2 kolača, vsak 16–20 kosov
ZAHTEVNOST: Preprosto
Sestavine
- 250 g zmehčanega masla
- 200 g sladkorja
- 3 velika jajca
- 250 g moke
- 1 žlička pecilnega praška
- 1 žlička sode bikarbone
- lupina 2 pomaranč
- 1 žlička mešanice poljubnih začimb (cimet, piment, nageljnove žbice)
- 100 g naribanega korenčka
- 100 g naribanih bučk
preliv
- lupina 1 pomaranče
- 2–3 žlice pomarančnega soka
- 140 g sladkorja v prahu
- maščoba za modla
Priprava
Pečico segrejemo na 180 °C. Oba modla premažemo z maščobo in obložimo s papirjem za peko. V primerno veliki skledi stepemo maslo, sladkor, jajca, moko, pecilni prašek, sodo bikarbono, naribano pomarančno lupino in mešanico začimb. Dodamo še korenček in bučke ter mešanico razdelimo v oba tortna modla. Pečemo 20 do 25 minut oziroma tako dolgo, da je lesena palčka, ki jo zapičimo v kolač, suha in čista, ko jo izvlečemo. Biskvita nato ohladimo.
Naredimo še preliv. Pomarančni sok zmešamo s sladkorjem v prahu, da dobimo gost, vendar še vedno tekoč preliv. Prelijemo ga po biskvitih, potresemo z naribano pomarančno lupinico in počakamo, da se preliv strdi.
Nasvet
Tako narejen in okrašen kolač lahko tudi zamrznemo. Vrh pokrijemo s papirjem za peko, nato celega ovijemo s prozorno kuhinjsko folijo in damo v zamrzovalnik, kjer lahko počaka tudi kakšen mesec. Zamrznjenega nato odvijemo, ga damo na postrežni krožnik in pustimo na sobni temperaturi, da se odtaja.
© Salomon d. o. o., 2024.
Vse pravice pridržane.
Revija Dober tek je odlična kulinarična revija s preizkušenimi recepti. Eno najbolj branih kulinaričnih revij v Sloveniji sta leta 1995 ustanovila Darko in Zdenka Petelin, danes pa njuno tradicijo nadaljuje hči Urška Petelin, ki z zavzeto ekipo vsak mesec poskrbi za svežo zbirko receptov in obilico pestrih vsebin za sladokusce. V uredništvu revije Dober tek izdajamo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, kulinariko pa z bralci v praksi delimo tudi z organizacijo kuharskih tečajev, delavnic, degustacij in kulinaričnih izletov.
Uspešno sodelujemo tudi s številnimi podjetji, za katera pripravljamo kulinarične vsebine, kot so promocijska besedila, recepti, fotografije in videorecepti za posebne projekte in tematske publikacije, ter organiziramo dogodke in tiskovne konference.