Borovničevi kruhki za trganje
Dobrote je najlepše deliti z najdražjimi.
Borovničevi kruhki za trganje
Dobrote je najlepše deliti z najdražjimi.
Recept je objavljen v reviji Dober tek, april 2020
ČAS PRIPRAVE: 45 min
KOLIČINA: 10 do 12 kruhkov
ZAHTEVNOST: Preprosto
Sestavine
- 550 g moke in še malo za delovno površino
- 1 žlička soli
- 1 žlička sode bikarbone
- 2 žlički mletega cimeta
- 25 g hladnega masla
- 85 g sladkorja
- 200 g borovnic (lahko zamrznjenih)
- 2,5 dl pinjenca
- 1,5 dl polnomastnega mleka
- 2 žlički vaniljeve paste ali izvlečka
drobljenec
- 45 g moke
- 25 g kristalnega belega sladkorja ali sladkorja demerara
- 1 žlička mletega cimeta
- 25 g stopljenega masla
Priprava
Pečico segrejemo na 200 °C (ali na 180 °C z ventilacijo). Velik plitev pekač posujemo z malo moke.
Moko, sol, sodo bikarbono in cimet vsujemo v veliko skledo. Dodamo na kocke narezano maslo in ga vgnetemo s prsti, tako da ne čutimo več grudic. Primešamo sladkor.
Posebej z metlico zmešamo pinjenec, mleko in vaniljo. V suhe sestavine vmešamo borovnice, nato zmes prelijemo z mokro mešanico. Vse skupaj s čim manj potezami zmešamo, da se testo poveže. Testo bo zelo mehko in lepljivo, zato si pomokamo roke, preden jemljemo poljubno velike kose testa in jih nežno oblikujemo v kepice. Položimo jih na pekač, tako da se rahlo dotikajo, in iz njih sestavimo približen pravokotnik. Dobiti bi morali 10 do 12 kruhkov.
Zmešamo vse sestavine za drobljenec in ga posujemo po vrhu kruhkov. Pečemo jih 25 do 30 minut, da se zlato rjavo obarvajo in hrustljavo zapečejo. Pustimo, da se ohlajajo 10 minut, nato jih takoj ponudimo (ali vsaj še isti dan).
© Salomon d. o. o., 2024.
Vse pravice pridržane.
Revija Dober tek je odlična kulinarična revija s preizkušenimi recepti. Eno najbolj branih kulinaričnih revij v Sloveniji sta leta 1995 ustanovila Darko in Zdenka Petelin, danes pa njuno tradicijo nadaljuje hči Urška Petelin, ki z zavzeto ekipo vsak mesec poskrbi za svežo zbirko receptov in obilico pestrih vsebin za sladokusce. V uredništvu revije Dober tek izdajamo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, kulinariko pa z bralci v praksi delimo tudi z organizacijo kuharskih tečajev, delavnic, degustacij in kulinaričnih izletov.
Uspešno sodelujemo tudi s številnimi podjetji, za katera pripravljamo kulinarične vsebine, kot so promocijska besedila, recepti, fotografije in videorecepti za posebne projekte in tematske publikacije, ter organiziramo dogodke in tiskovne konference.